+48 666 036 267

DEXTER - Ośrodek Szkoleniowo-Terapeutyczny
terapie zaburzeń zachowań i szkolenie psów

Szkolenia z posłuszeństwa


Ośrodek Szkoleniowy-Terapeutyczny DEXTER oferuje Państwu terapie zaburzeń zachowania i szkolenie psów Metodą Naturalną.
Terapie:
przeprowadzamy konsultacje, identyfikujemy zaburzenia, znajdujemy przyczyny, układamy plan terapii i pomagamy w jego realizacji. W rezultacie dążymy do usunięcia lub zredukowania niepożądanych zachowań i odbudowy relacji między zwierzęciem i jego właścicielem.
Szkolenia:
nagradzamy zachowania pożądane, nie stosujemy kar, przymusu, nie używamy kolczatek lub innych środków do wymuszania uległości u psa. W ten sposób uzyskujemy trwałe rezultaty, a wypracowywane posłuszeństwo nie wynika z lęku czy strachu, lecz z nawiązywanych więzi właściciela z psem.

W ramach prowadzonej działalności organizujemy:
♦ szkolenie psów w zakresie posłuszeństwa na różnych poziomach zaawansowania
♦ szkołę dla szczeniąt
♦ testy psychiczne szczeniąt i psów dorosłych


>

Programy szkoleń:
I stopień posłuszeństwa,
podstawowe komendy: uwaga (komenda koncentracyjna), siad, leż, do nogi, zostań, do mnie, marsz przy nodze bez smyczy, rytuały (przy podawaniu posiłku, przy powitaniu etc.)
czas trwania: 15 sesji godzinnych

II stopień posłuszeństwa
utrwalanie komend z poziomu I oraz komendy: węchowe, zatrzymaniowe/przerywane, weterynaryjne, odsyłanie na wskazane miejsce, aportowanie, kontrola zasobów (np.komenda nie rusz),
czas trwania: 20 sesji godzinnych

III stopień posłuszeństwa
zajęcia dedykowane, ukierunkowane pod kątem rozwijania predyspozycji i szczególnych umiejętności psa np. wstęp do agility, frisbee
czas trwania: ustalany indywidualnie, zależny od zakresu i stopnia zaawansowania.

Formy szkoleń:
Oferujemy dwie formy szkoleń, tj. szkolenia z udziałem właściciela psa (szkolenia standardowe) oraz szkolenia bez udziału właściciela. Ta forma skierowana jest do tych z Państwa, którzy nie dysponują odpowiednią ilością wolnego czasu do odbycia standardowej formy szkoleń. W tym przypadku pies w trakcie szkolenia przebywa w hoteliku (w zależności od stopnia i zakresu szkolenia czy socjalizacji, okres ten może wynosić od 10 do 30 dni). Pobyt psa oraz prowadzone zajęcia rejestrowane są za pomocą systemu monitoringu w celu udostępnienia podglądu on-line lub materiałów video. Udział właściciela jest wymagany w ostatnim etapie programu szkoleniowego, tym samym zaangażowanie czasowe zostaje ograniczone do niezbędnego minimum. W przypadku formy standardowej szkolenia z udziałem właścicieli, zajęcia są prowadzone indywidulnie lub w grupach ( max. 5 psów) w weekend'y.