+48 666 036 267

Otulina Bolimowska hodowla jamnika długowłosego miniaturowego

Rozwój szczeniąt pierwsze 12 tygodni decyduje o całym dalszym życiu psa!!!


Urodzone w naszej hodowli szczeniaki cieszą się dobrą kondycją zarówno w aspekcie zdrowotnym jak i szczególnie ważnym aspekcie psychicznym. Przyszły właściciel otrzymuje szczeniaka, który został właściwe przygotowany do obcowania z człowiekiem i jego środowiskiem, i który prawidłowo dalej prowadzony, wyrośnie na emocjonalnie zrównoważonego psa. W każdym okresie rozwoju psychicznego, począwszy już od okresu prenatalnego, dostarczamy szczeniakom odpowiednich bodźców, stymulujących prawidłowy rozwój zmysłów i układu nerwowego.

Okres prenatalny - ważny okres ze względu na przyszły stan psychiczny szczeniąt, należy suce zapewnić spokój, od 45 dnia ciąży rozpoczynamy stymulacje masując podbrzusze

Okres neonatalny - do 15 dnia prowadzimy codziennie regularne stymulacje dotykowe szczeniąt

Okres przejściowy - od 15 do 21 dnia wprowadzamy dodatkowo stymulacje węchowe, wizualne i akustyczne (w tym okresie szczenięta zaczynają widzieć i słyszeć)

Okres socjalizacji - od 3 do 12-14 tyg., najważniejszy okres w życiu szczeniąt, uczą się „psiego” języka i zachowań, poznają ludzi, inne zwierzęta i otaczający świat. Jeśli w tym czasie czegoś nie poznają, będą się potem tego bać. Od 8 tyg. rozpoczynamy zajęcia Szkoły Szczeniąt ( szczegóły dot. zajęć pod niniejszym odnośnikiem - Szkoła Szczeniąt)