+48 666 036 267

Otulina Bolimowska hodowla jamnika długowłosego miniaturowego

Polski Związek Kynologiczny PKPR


Polski Związek Kynologiczny PKPR to stowarzyszenie kynologiczne zarejestrowane 31.01.2001, zajmujące się organizacją, porządkowaniem i monitorowaniem hodowli psów rasowych. Zrzesza hodowców i miłośników psów rasowych. Organizuje wystawy psów rasowych, zawody i konferencje. Wydaje rodowody uznawane na całym świecie, współpracuje z wieloma organizacjami kynologicznymi z różnych krajów.
Jest członkiem Polskiej Unii Kynologicznej, zrzeszającej polskie organizacje kynologiczne, która jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce światowej federacji Alianz Canine Worldwide z siedzibą w Hiszpanii( www.alianzfederation.org ).

Hodowcy zrzeszeni w PKPR-PZK sprzedają szczenięta wyłącznie z 4-pokoleniowymi rodowodami, a nie tzw. metrykami. Jako pierwszy polski związek kynologiczny, wprowadził obowiązek badań genetycznych w kierunku pochodzenia.Od 1 stycznia 2013r. wszystkie psy i suki używane do hodowli muszą posiadać certyfikaty DNA.
Pod patronatem PKPR-PZK organizowane są wystawy psów rasowych o randze krajowej i międzynarodowej, z udziałem polskich i zagranicznych sędziów z prestiżowych organizacji kynologicznych.

źródło: www.pkpr.pl