+48 666 036 267

Otulina Bolimowska hodowla jamnika długowłosego miniaturowego

O hodowli


Hodowla jamnika długowłosego miniaturowego została zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym z przydomkiem "Otulina Bolimowska".

(informacje odnośnie związku pod niniejszym odnośnikiem PKPR-PZK)

W naszej hodowli dotrzymujemy najwyższych standardów opieki nad zwierzętami, wynikają one z naszego zamiłowania do psów, kompetencji i profesjonalnego podejścia, oraz z wymagań stawianym hodowcom zrzeszonym w Polskim Związku Kynologicznym.

Wzorzec i opis rasy jamnika długowłosego miniaturowego
Długość życia: 12-15 lat, pies wzrost: ob.kl: 31-35cm; pies waga: 4,5-5,5kg; suka wzrost: ob.kl: 31-35cm; suka waga: 4-4,5kg.
Jamniki należą do grupy psów gończych, pierwszy wzorzec rasy został opisany w 1873 r. w Anglii. Odmianę długowłosą ukształtowano wprowadzając domieszkę krwi niemieckiego psa myśliwskiego do krzyżówki jamnika gładkowłosego ze spanielem. Dopuszczalne są wszystkie barwy umaszczenia oprócz białej, nie pożądane są plamki (odbarwienia na piersiach). Cechy charakterologiczne sytuują jamniki wśród psów wesołych i oddanych, nadających się do roli domowego ulubieńca oraz czujnego stróża. Mogą odbywać długie spacery, o ile przyzwyczaimy je od młodego wieku.

Nasza para jamników - Jaxxa i Urok (potocznie zwany Rokim)

Jaxxa z Doliny Żabnika to rodowodowa sunia jamnika długowłosego miniaturowego, urodzona w 2013 r (rodowód do czwartego pokolenia wystawiony przez ZKwP - FCI, obecnie poświadczony przez PKPR-PZK nr 516/J/14))

Urok vel Roki z Gaju Karczów to rodowodowy pies jamnika długowłosego miniaturowego, urodzony w 2007 r.(rodowód do czwartego pokolenia wystawiony przez ZKwP - FCI, obecnie poświadczony przez PKPR-PZK nr 515/J/14).

Szczeniaki z testami psychicznymi
W naszej hodowli, każde szczenię poddawane jest testom psychicznym. Badamy reakcje na 6 różnych prób - test Campbell'a). Test przeprowadzamy w 6-7 tygodniu w celu zidentyfikowania odziedziczonych zachowań szczenięcia.

(Więcej na temat testów pod niniejszym odnośnikiem Testy psychiczne szczeniąt)