+48 666 036 267

Sprawny Pupil rehabilitacja psów i kotów

Zoofizjoterapia


Oferujemy Państwu:
- programy profilaktyczne opracowane dla zwierząt w każym wieku,
- powrót do sprawności zwierząt po urazach i zabiegach ortopedycznych oraz neurologicznych,
- terapie przeciwbólowe.

Realizujemy plany terapii zalecone przez lekarzy weterynarii, jak również zaproponowane przez naszego zoofizjoterapeutę na podstawie pełnej konsultacji.

Usługi rehabilitacyjne świadczymy:
na miejscu - wizyty pacjenta w gabinecie
mobilnie - usługa świadczona w domu pacjenta
stacjonarnie - pacjent pozostaje pod naszą opieką w okresie cyklu lub pełnej terapii. Uzyskujemy maksymalne skrócenie okresu rekonwalescencji w schorzeniach neurologicznych, po urazach fizycznych i operacjach ortopedycznych, a co za tym idzie jak najszybszy powrót do sprawności ruchowej. Jednym z czynników skutecznej rehabilitacji jest właściwa systematyczność i częstotliwość zabiegów. Podczas terapii stacjonarnej zapewniamy zwierzęciu całodobową opiekę wraz z zaleconymi zabiegami przy jednoczesnej obserwacji i ocenie skuteczności terapii. Naszą rolą jest kontrolowanie stanu zwierzęcia i dostosowywanie działań do aktualnej kondycji pacjenta.

ZAKRES USŁUG:

KONSULTACJA ZOOFIZJOTERAPEUTYCZNA
Celem konsultacji jest wywiad z właścicielem, badanie zwierzęcia oraz zaproponowanie indywidualnego planu terapii. Podczas badania ocenia się aparat ruchu pod kątem jego dysfunkcji mogących powodować dolegliwości bólowe. Oprócz oceny sposobu poruszania się zwierzęcia przeprowadza się również badanie tkanek miękkich, badanie zakresu i jakości ruchu w stawach oraz badanie odruchów bezwarunkowych. Mają one na celu sprawdzenie czy nie występują zrosty, zwłóknienia, przykurcze, zaniki mięśniowe oraz stany zapalne. Konsultacja ma również na celu wskazanie właścicielowi profilaktycznych działań pozwalających na utrzymanie psa w jak najdłuższej sprawności ruchowej.

KINEZYTERAPIA
Kinezyterapia to gimnastyka lecznicza, która kształtuje aparat ruchu. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pomagają utrzymać pełny zakres ruchu w stawach lub go zwiększyć, gdy jest ograniczony. Zapewniają elastyczność i sprężystość więzadeł, ścięgien oraz prawidłowe odżywienie chrząstek stawowych, przyczyniają się do uwapnienia kości. Zwiększają siłę i masę mięśni, a w przypadku niedowładów przywracają ich prawidłową czynność. Dodatkowo ćwiczenia pobudzają układ nerwowy, rozwijają pamięć ruchową, pomagają walczyć z otyłością oraz mają bardzo pozytywny wpływ na psychikę pacjenta. Naszym podopiecznym proponujemy indywidualne programy usprawniania dostosowane do ich stanu zdrowia i wieku pacjenta. Proponujemy zarówno ćwiczenia bierne jak i czynne z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu oraz specjalnie wyodrębnionego terenu zapewniającego różnorodność ćwiczeń.

TERAPIA MANUALNA
Masaż to naturalna metoda fizjoterapii wykorzystywana w celu poprawy jakości życia naszych pupili. Ma ona ogromny wpływ na procesy życiowe zachodzące w ciele zwierząt. Stymuluje krążenie krwi pozytywnie wpływając na odżywianie tkanek, stymuluje układ limfatyczny pobudzając układ odpornościowy, pozytywnie wpływa na czucie głębokie poprawiając koordynację i świadomość ciała. Stymuluje wydzielanie endorfin, zmniejsza napięcie mięśni, zwiększa przewodnictwo nerwowe, poprawia stan skóry i sierści. Naszym podopiecznym oferujemy masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż sportowy oraz masaż leczniczy.

LASEROTERAPIA
Laseroterapia to jedna z metod fizykalnych działająca przeciwbólowo, przeciwzapalnie i reparacyjnie na pacjenta. Ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno w leczeniu zapobiegawczym, pourazowym jak i pooperacyjnym. Działa zarówno na tkanki miękkie jak i układ kostny. Wskazania do laseroterapii to: rany, owrzodzenia, odleżyny, zapalenia skóry, zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa i kończyn, ból pochodzenia mięśniowego i nerwowego, ból pooperacyjny, urazy aparatu ruchu (skręcenia, zwichnięcia, złamania), dyskopatie, porażenia nerwów obwodowych. Zabiegi przeprowadzamy z użyciem wysokiej jakości aparatu firmy ASTAR Etius ULM.

MAGNETOTERAPIA
Magnetoterapia to metoda fizykalna zwiększająca gęstość i wytrzymałość tkanki kostnej, przyspieszająca zrost kostny oraz regenerację tkanek miękkich. Działająca przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie, wpływająca pozytywnie na przewodnictwo nerwowe. Wskazania do magnetoterapii to: złamania, zwichnięcia, skręcenia, pooperacyjne gojenie tkanek, niedowłady i porażenia, choroba zwyrodnieniowa stawów, nerwobóle, zaburzenia krążenia obwodowego, obrzęki. Zabiegi przeprowadzamy z użyciem wysokiej jakości aparatu firmy ASTAR Etius ULM.

ELEKTROTERAPIA
Elektroterapia to zabiegi mające na celu działanie przeciwbólowe, pobudzenie mięśni oraz układu nerwowego. Wskazania do tego typu zabiegów to bóle po zabiegach operacyjnych, dyskopatie, bóle stawów kręgosłupa i obwodowych, zaniki mięśni, porażenia i niedowłady. Zabiegi przeprowadzamy z użyciem wysokiej jakości aparatów firmy ASTAR Etius ULM oraz firmy HUREV EV-906.

SONOTERAPIA
Terapia ultradźwiękami jest wykorzystywana przy leczeniu stanów zapalnych oraz zwłóknień, zrostów i zwapnień w obrębie stawów, tkanek miękkich okołostawowych, mięśni oraz nerwów. Wskazaniem do zastosowania tej terapii są również blizny, obrzęki, zespoły bólowe pochodzenia mięśniowego, stawowego i nerwowego. Sonoterapię wykorzystuje się również w celu poprawy krążenia, zwiększenia rozciągliwości tkanek, przyspieszenia zrostu kostnego oraz zmniejszenia napięcia mięśni, ścięgien i więzadeł (spastyczność). Zabiegi przeprowadzamy z użyciem wysokiej jakości aparatu firmy ASTAR Etius ULM.